Gra Bizaroid

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Djeco
Kod produktu: KAT00611

Opis


Wiek: od 6 lat

Liczba graczy: 2-4

  

Zawartość: 4 karty "Marsjanie", 18 kart z oczami, nosami i uszami, 30 kart z oczami, nosami i uszami, które pasują na 4 opaski, instrukcja w kilku językach (m. in. angielskim, francuskim, niemieckim) dołączona instrukcja w języku polskim

 

 

  

Cel: zakończyć grę z jak najmniejszą liczbą rzeczy na opasce

  

Zanim rozpoczniecie: każdy gracz wybiera kartę z Marsjaninem i kładzie ją przed sobą oraz na głowę zakłada opaskę. Karty nos, oczy i uszy leżą na jednej kupce obrazkami na dół, a karty pasujące do opaski kładziemy na boku.

 
Zasady gry: gracze po kolei przedstawiają się i nominują Marsjaniana używając specjalnego Miszmaszyńskiego zaklęcia. Muszą je wypowiedzieć bez żadnej pomyłki. Każdy gracz, który użyje niewłaściwego słowa lub pomyli kolejność, musi założyć oko, ucho lub nos na swoją opaskę.

Grę rozpoczyna najmłodszy. Wyciąga on kartę i kładzie obrazkiem do góry.

Gracz musi teraz wypowiedzieć Miszmaszyńskie zaklęcie używając części ciała pokazanej na karcie. Np. Marsjanin nr 2 wyciągnął kartę "ucho" i chce nominować Marsjanina nr 4, musi wtedy powiedzieć: Jestem jednouchym Miszmaszyńskim Marsjaninem numer 2 z planety Miszmasz i nominuję Miszmaszyńskiego Marsjanina, który ma 3 uszu numerem 4 z planety Miszmasz. Wszystkie słowa trzeba wypowiedzieć we właściwej kolejności. Liczba uszu to ta jaką posiada każdy Marsjanin. Gracz nie może się pomylić mówiąc ile uszu mają Marsjanie. Jeśli gracz wypowie bezbłędnie całe zdanie, wtedy kolejka przechodzi na następnego gracza, którego Marsjanin został nominowany.

Gracz, który pomyli się, musi wziąć kartę oznaczającą część ciała i założyć ją na opaskę. Części ciała, które są umieszczone na opasce muszą być wymieniane podczas wypowiadania nominacji.

Jeśli Marsjanin nr2 wyciągnął kartę "oko" i chce nominować Marsjanina nr 4, gracz musi powiedzieć: Jestem pięciookim Miszmaszyńskim Marsjaninem numer 2 (Marsjanin nr 2 ma 4 oczy i 1 oko na opasce) z planety Miszmasz i nominuję 5-okiego Miszmańskiego Marsjanina numer 4. Marsjanin nr 4 ma 3 oczy i 2 na opasce.

Gra kończy się gdy któryś z graczy ma 5 części ciała na opasce.

Wygrywa ten, kto ma najmniej części ciała na opasce.

 

Francuska firma Djeco została założona w 1954 roku i przejęta przez Frédéric Michel-Dales w 1989 roku. Kolekcja Djeco obejmuje obecnie ponad 700 produktów, jest eksportowana do ponad 40 krajów i jest wystawiana na najbardziej wpływowych targach International w Paryżu, Norymberdze, Madrycie i Nowym Jorku. Djeco jest obecny w wielu prestiżowych muzeach na całym świecie: Luwr i Quai Branly we Francji, ale również w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Djeco ma swą siedzibę w Rue des Grands-Augustins w Paryżu, stamtąd też pochodzą ludzie tworzący zespoły ilustratorów, projektantów i wynalazców. Ekipom kreatywnym Djeco przyświeca jeden cel: wzbudzić zainteresowanie dzieci i wzbogacić ich wyobraźnię.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl