Gra planszowa Krówka w ogrodzie

Dostępność: chwilowo brak
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Djeco
Kod produktu: KAT00612

Opis

Little Memo może być świetną pierwszą grą Twojego dziecka. W zestawie znajduje się 9 małych zwierzątek i kubeczek pod którym można je chować. Ukrywamy jedno ze zwierząt pod kubeczkiem, a dziecko musi zgadnąć którego zwierzątka brakuje.

 

Wiek: od 2,5 do 5 lat

Liczba graczy: od 2 do 4

Czas gry: 10 min

 

Zawartość:

● 9 małych zwierzątek (motylek, biedronka,

pszczoła, ślimak, jeż, żaba, ważka, żółw, gąsienica)

● 1 pudełko do chowania zwierzątek

● 15 kart do liczenia kwiaty i liście

 

Przygotowanie do gry: 9 zwierzątek ustawiamy na środku stołu.

 

Przebieg gry:

Dzieci zapamiętują miejsce/pozycje wszystkich zwierzątek i zamykają oczy. Dorosły zakrywa pudełkiem jedno ze zwierzątek. Następnie gracze otwierają oczy. Zawodnicy próbują przypomnieć sobie jakie zwierzę schowane jest pod pudełkiem. Pierwszy, który odkryje mówi głośno nazwę zwierzątka. Jeżeli ma rację, dorosły podnosi pudełko i pokazuje zwierzątko i daje jedną kartkę do liczenia graczowi, który prawidłowo odgadł zadanie. Jeżeli natomiast gracz poda nieprawidłową nazwę zwierzątka zawodnik oddaje jedną ze swoich “kart do liczenia” które wygrał wcześniej. Następni gracze mogą wtedy podać swoje “typy” . Postępujemy później w ten sam sposób (wygrywasz-dostajesz kartę, przegrywasz oddajesz swoją). Jak tylko zwierzątko zostanie odkryte dzieci z powrotem zamykają oczy i gra toczy się dalej. Dorosły chowa następne zwierzątko. Osobą chowającą zwierzątko może być również dziecko/uczestnik, wówczas w każdej kolejce inne dziecko chowa zwierzątko.

 

Kto wygrywa:

W zależności od czasu przeznaczonego na grę na początku zwycięzcą może być;

● gracz który zgromadzi najwięcej kart (jeśli nie pozostały już żadne do wygrania)-gra dłuższa,

● gracz, który jako pierwszy zgromadzi 5 kart

Druga wersja jest możliwa do przeprowadzenia z dziećmi młodszymi.

Kiedy dzieci otwierają oczy, odpowiada tylko gracz następny po lewej (od tego który schował zwierzątko). Jeśli odpowie poprawnie wygrywa kartę, jeśli nie - następny gracz po jego lewej zgaduje by wygrać kartę. I tak dalej.

 

Francuska firma Djeco została założona w 1954 roku i przejęta przez Frédéric Michel-Dales w 1989 roku. Kolekcja Djeco obejmuje obecnie ponad 700 produktów, jest eksportowana do ponad 40 krajów i jest wystawiana na najbardziej wpływowych targach International w Paryżu, Norymberdze, Madrycie i Nowym Jorku. Djeco jest obecny w wielu prestiżowych muzeach na całym świecie: Luwr i Quai Branly we Francji, ale również w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Djeco ma swą siedzibę w Rue des Grands-Augustins w Paryżu, stamtąd też pochodzą ludzie tworzący zespoły ilustratorów, projektantów i wynalazców. Ekipom kreatywnym Djeco przyświeca jeden cel: wzbudzić zainteresowanie dzieci i wzbogacić ich wyobraźnię.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl